Bilgi Edinme Yazıları;

Detoks amaçlı Bentonit kili

Eşref Bey

Adana’da oturuyorum. Detoks amaçlı Bentonit kili hammaddesi ihtiyacı hasıl oldu. Nereden temin edebilirim. Piyasadakiler çok çok pahalı.

 

Sayın Özgür Hanım

1-Adana'da oturduğunuzu belirtmiştiniz. Size en yakın bentonit kili ocağı İskenderun'da bulunmaktadır. İskenderun ilçe merkezi güney batısında merkeze 12 km uzaklıktaki KARAHÜSEYİNLİ KÖYÜ'nde bulunur. Özel bir madencilik firması adına kayıtlı yatakta 2008 yılı  itibariyle çalışma yoktur. 

2- İkinci husus; bentonit ve diyatomit ile ilgili. Bahsettiğiniz mamüller amazon.com'da satışı yapıldığı anlaşılmaktadır. amazon.com bildiğim kadarıyla dışa satış için. Maalesef iç pazarda da çok yüksek fiyattan satışını yapabiliyorlar. Bu konuda bir denetim olmadığı belli, kim ne fiyattan tutturursa satabiliyor. İnsan sağlığına da etkileri nedir araştırılmıyor. Diyatomitin kimyasal yapısında silis olduğundan, tozunun uzun süre solunmasının  akciğerlerde kanser riski taşıdığı belirtilmektedir. Özellikle kedi kumu mamülü piyasada satılmakta. Bu konuda epeyce ilgilendim. Ancak beklenilen sonuç alınamadı. Bir şeyi satmak isteyenler, eğer yeterli denetim olmuyorsa ortamı ticari amaçla istediği gibi, rahatça kullanabiliyorlar.

Selam ve saygılarımla

Eşref Atabey

Eşref Bey

Evet maalesef insanlarımız araştırma yapmadan gözü kapalı bazı şarlatanlara inanıyorlar. Diyatomiti kullanırken yabancı kaynaklarda da söylendiği üzere maske takın yada karışımınızı dışarda hazırlayın solumayın diye uyarıyorlar. Ve ayrıca dünyada insanlar olarak çok bu kirlenmeden madenlerimizde nasibini aldı. Şu an bir çok ülkede kalsiyum bentoniti yaşayan kil olarak detoks amaçlı kullanıyorlar. Fakat bizim ülkemizde insan bu tür şeylere yönelmişse zengin, aşmış diyerek enayi yerine koyuyorlar. 

Kendinize iyi bakın.Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.                   

Copyright © 2012.
Sitenin içeriğinde yer alan yazı ve resimlerin bütün hakları saklıdır. Yazı ve resimler izinsiz olarak kullanılamaz..
Siteyi en iyi İnternet Explorer 8.0 dışındaki tüm browserlarda düzgün görebilirsiniz.