Bilgi Edinme Yazıları;

Niğde ve yöresinin tıbbi jeolojisi hakkında kaynak talebi

7 Ocak 2017 20:00

Hocam merhabalar, Ömer Halisdemir Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Yüksek lisans öğrencisiyim. Tıbbı jeoloji dersi final ödevimin konusu "Niğde ve yöresinin tıbbi jeolojisi". Söz konusu ödev hakkında çok az kaynağa erişebildim ve açıkçası eriştiğim kaynaklar bana yardımcı olmadı. Konum hakkında önerebileceğiniz kaynak veya link var mıdır?

7 Ocak 2017 21:14

Sayın M.K.

Ödevin çok kolay. Pazartesi sabahı Niğde belediyesine giderek; ''Eşref Atabey. 2016. Niğde ili tıbbi jeolojik unsurları ve halk sağlığı'' adlı Niğde Belediyesi yayını olan kitabı belediyeden alarak ödevini oradan hazırlayabilirsin. Önemli not: Referans vermeden cümle ya da paragrafları tamamen alma. Alırsan cümle yada paragraf sonuna, şekil, çizelge altına referans vermen gerekir. Paragraf halinde alırsan ''...'' tırnak içine alıp italik olacak şekilde ve altına da alıntı yaptığın kaynağı (Yazar adı, yılı, makale ya da kitap vd.eserin adı, yayınlandığı yer adı açıkça yazılması gerekir). Ödev ve araştırmaların asıl amacı araştırma nasıl yapılır, kaynak derleme, yazım şekli,referans verme vd. öğrenmeyi amaçlar.

Kitabı, Niğde Belediyesinin bir kültür hizmeti olarak isteyene ücretsiz verdiğini biliyorum. Kitabı elde edemezsen lütfen bildir. Sonuçtan haber et. Başarılar dileğimle.

Ayrıca tıbbijeoloji hakkında:

www.esrefatbey.com.tr

ya da www.tıbbijeoloji.com

web sayfasını incele.

Dr. Eşref Atabey

11 Ocak 2017 20:16

Merhabalar hocam, dün belediyeden kitabı aldım ödevimi hazırlayıp teslim ettim. Tüm yardımlarınız için teşekkür ederim, iyi akşamlar.

                   

Copyright © 2012.
Sitenin içeriğinde yer alan yazı ve resimlerin bütün hakları saklıdır. Yazı ve resimler izinsiz olarak kullanılamaz..
Siteyi en iyi İnternet Explorer 8.0 dışındaki tüm browserlarda düzgün görebilirsiniz.