Bilgi Edinme Yazıları;

Ağaç fosili ve opsidiyene ihtiyaç var

 

Merhaba Eşref Hocam,                                   19 Nisan 201714:59

Ben Çukurova Üniversitesinde araştırma görevlisi ve doktora öğrencisiyim.Tez çalışmam için Lüminesans karakterizasyonu yapmak üzere Opal CT(tridymite, cristobalite), Albit, Obsidyen, Fossil Trunk ve Moganit  minerallerinden çokküçük denebilecek bir miktar ihtiyacım var. Araştırdığım üzere taşlaşmış ağaç gövdesi hakkında daha önce sizin çalışmanızbulunmuş. Sizden bunun temini hakkında yardım rica ediyorum.

 

Şimdiden Teşekkür ediyorum.

 

İyi çalışmalar.

 

S.B.Y.

 

PhD Candidate

Cukurova University

Faculty of Arts and Sciences

Department of Physics 

Tel.:…Sayın S.B.

İstediklerinizden, ağaç fosili ve opsidiyenelimde var ancak, şu anda isteğinizi yerine getirecek durumda değilim. KoronerBy-Pass ameliyatı oldum. İstirahat ediyorum.  Belki 1-2 ay sonra olabilir.

Acele ise önerim şu olacak.

Adana'da gemoloji ağırlıklı süs taşları satandükkan muhakkak vardır. Mesela Ankara'da Kale çevresinde birçok dükkan var. Hertürlü taşı satıyorlar.

Adana'daki süs taşı satandükkanlarda ağaç fosil parçası (kalsedon oluşumlu), opal, opsidiyenvardır. Onlardan temin edebilirsiniz.

saygılarımla

Eşref AtabeyMerhaba Eşref Hocam,

 

Öncelikle çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.

 

Durumun aciliyeti şu şekilde: 13 Mayısta İspanya’ya gideceğim gitmeden önce elde etmem lazım. Süs taşı satan dükkanı daha öncedüşünmüştük fakat Pakistandan Hindistandan vs geldiğini söylemişti bir satıcı,bir başka satıcı bilmediğini söylemişti. Bu sebeple danışman hocam pek sıcak bakmadı.

 

Eğer bana ağaç fosil sağlayabilecek bir başkameslektaşınızı önerirseniz çok sevinirim. Ya da eğer müsaade ederseniz, bensize 1 Mayıs civarında tekrar bir hatırlatsam, eğer müsait olursanız o zaman durumu tekrar bir değerlendirseniz olur mu? Sizden 100 gr civarı bir fosil ağaçelde edebilsem çok mutlu olurum. Kargo elemanı sizden gelir alır benimödeyeceğim şekilde bana ulaştırır.

 

Tekrar söylemek istiyorum ki eğer müsaadeederseniz ve müsait olursanız. 

 

Çok geçmiş olsun.

 

Teşekkürler

 

S.B.Y.

 

 

Tamam olur. 1 Mayısta hatırlatın.

selam

Eşref Atabey

 

Merhaba Eşref Hocam,

 

Umarım sağlık durumunuz doğal süreci içinde dahaiyiye gitmiştir.

Hatırlatmak isterim ki ağaç fosile ihtiyacım var,tekrar değerlendirebileceginizi söylemiştiniz. (obsidyene gerek kalmadı eldeettim). Müsait olabilirseniz küçük bir miktar (100-200gr yada 5x5x5cm boyutlarsemboliktir) ağaç fosil gönderebilirseniz çok sevinirim. Sizi en az yoracakşekilde kargo elemanının sizden alacağı şekilde mesela.

 

Şimdiden çok teşekkür ederim. 2 mayıs 2017Merhaba Eşref Hocam,

 

Kargo elime ulaştı notunuzu da aldım içiniz rahat olsun. Çok teşekkür ediyorum çok mutlu oldum.

Sağlıklı ve iyi çalışmalar diliyorum 3 Mayıs 2017

Tekrar teşekkürler 

                   

Copyright © 2012.
Sitenin içeriğinde yer alan yazı ve resimlerin bütün hakları saklıdır. Yazı ve resimler izinsiz olarak kullanılamaz..
Siteyi en iyi İnternet Explorer 8.0 dışındaki tüm browserlarda düzgün görebilirsiniz.