Bilgi Edinme Yazıları;

Bentonit detoks kili etkili mi?

19 Haziran 2017 23:16

İyi geceler.

Bentonit kalsiyum kili söylendiği kadar gerçekten etkili mi acaba?

Sayın E.Ç.                                           20 Haziran 2017 08:38
Malzemeyi nerede, nasıl kullanacağınıza (kullanma amacınıza) göre değişir. Sondajda mı, detoks amaçlı mı, kozmetikte mi, arıtmada mı, membrandamı vd kullanacaksınız? Yoksa 
yiyecek misiniz? Bunun cavabı çok uzun. www.esrefatabey.com.tr  web sayfası Tıbbi jeoloji yazılarıkısmı altında bentonit, detoks kili vd yazılarda bulabilirsiniz.  Ayrıca kullanma amacınızı belirtirseniz kısa yanıt verebilirim. 

İyi günler dileğimle 

Eşref Atabey

İlgili linkler

http://www.esrefatabey.com.tr/tibbijeoloji_ayrinti_.aspx?id=249
http://www.esrefatabey.com.tr/tibbijeoloji_ayrinti_.aspx?id=172
http://www.esrefatabey.com.tr/tibbijeoloji_ayrinti_.aspx?id=52

20 Haziran 2017 16:46

Ellerinizden öper benim 52 tane yeğenim var. Bir tanesi hastalansın hastaneye götürmemi benden rica ederler ailem. Haliyle hastanedeki radyasyona çok maruz kalıyorum. Ayrıca … olduğum için haliyle çevre çok geniş. Çevre çok kalabalık olunca vücutta toksin barındırmak da zor olmuyor. Bu nedenle çok etkili bir detoksa ihtiyacım var.

20 Haziran 2017 16:42

Cevap için teşekkür ederim öncelikle. Vücuttaki ağır metal ve toksik maddeleri atıyormuş. Detoks için kullanacağım. Yalnız pek güvenemiyorum. Siz bu konuda bilgilisiniz belli ki. Fiyatı da pahalı.. Vereceğim paraya değer mi? Ya da sizin bildiğiniz kalsiyum bentonitle aynı etkiyi oluşturan bir baharat ya da yiyecek türü yok mu?

 

Sayın E.Ç.                                                       20 Haziran 2017 18:05

Detoks amaçlı kullanılan kiliki türlüdür. Birincisi vücuda, yüze sürülen çamur (macun-krem gibi yumuşak olan)türü. Diğeri ise günde belli miktarda içilen sıvı olan detoks kili. Detoks amaçlı kullanılan kilin hammaddesi kalsiyum bentonittir. Bentonit dışındakiler etkili olmamakta. Bentonitin özelliği detoks için önemli. Önemli olan kendiniz detoks amaçlı kili hazırlamak. Ancak bu mümkün değil. Detoks amaçlı kil yani kaplıca çamuru, detoks amaçlı malzeme satan yerlerde, bazı eczanelerde bulunabiliyor. Son yıllarda bir kaç firma detoks amaçlı çamur üretip, etiketleyerek satıyorlar. İnternetten ulaşabilirsin. Ancak bunların ne derece iyi geldiği şüpheli. Kişiye göre değişir. Alerjik bünyeli olanlar belki olumsuz etkilenebilir. Ayrıca detoks amaçlı kilin taze olması gerekir. Bekletilmiş olanlar, eğer hava aldıysa bozulmuştur. İçerisinde mantarlar üremiştir. Üzerlerindeki etiketlerde son kullanma tarihleri yazması gerekir, ancak bu doğru mudur, güvenebilir miyiz bilemeyiz? Bu gibi arayışlar tıbbi tedavilere alternatif olan tedavi yöntemleri. Esas olan tıbbi tedavi. Eğer detoks amaçlı sağlıklı bir kil bulamazsanız, bir DERMATOLOJİ doktoruna gitmenizde yarar vardır. Belki size detoks kili önerirse kullanma şeklini de önerecektir. Belki de tedavi için ilaç, kremler önerecektir. Önce cildiye (dermatoloji) doktoruna gitmelisiniz. Dermatolog bünyenizin alerjik durumu var mıdır teşhis edecektir.

Geçmiş olsun.

Eşref Atabey

20 Haziran 2017 19:39

Sağ olun

E.Ç.

                   

Copyright © 2012.
Sitenin içeriğinde yer alan yazı ve resimlerin bütün hakları saklıdır. Yazı ve resimler izinsiz olarak kullanılamaz..
Siteyi en iyi İnternet Explorer 8.0 dışındaki tüm browserlarda düzgün görebilirsiniz.